ROK 2014

Skupina Slza o sobě dala poprvé vědět v říjnu roku 2014, kdy veřejnosti představila debutový singl Lhůta záruční, který se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube.

ROK 2015

V roce 2015 Petr Lexa a Lukáš Bundil přispěli do českého éteru dalšími dvěma hity a klipy Celibát a Katarze (průvodní píseň seriálu Přístav), které se všechny dostaly do TOP 5, a posbírali několik hudebních cen.

Důležitý milník přišel s jejich debutovým albem Katarze (listopad 2015), které záhy po vydání získalo vzácné ocenění multiplatinová deska. Následovala ocenění Český Slavík v kategorii Objev roku a Hvězda internetu.

ROK 2016

Tento rok znamenal pro kapelu další úspěšný posun v hudební kariéře. Do světa vypustila singl Fáze pád a hymnu festivalu Léto lásky, kterou si s ní zazpívali nejoblíbenější čeští interpreti. Na podzim se pak fanoušci dočkali také videoklipu k baladě Pouta. V říjnu duo překvapilo své posluchače výjimečnou fotoknihou s názvem Slza obrazem, která na Petra Lexu a Lukáše Bundila nahlíží objektivem fotografa Jindřicha Kodíčka. Ten populární kapelu zachytil z větší blízkosti a odhaluje tak obrazy, které byly fanouškům doposud skryty. Jedinečná publikace je navíc doplněna o dosud nezveřejněné biografické texty a velký exkluzivní rozhovor. Pro Slzu ale zůstává stále hlavní prioritou hudba a setkávání s jejich posluchači. Jarní i podzimní část KATARZE TOUR 2016 byla záhy vyprodána a show Slzy si nenechalo ujít přes 31 000 návštěvníků.

Během roku 2016 Slza odehrála více než 80 koncertů včetně největších hudebních akcí jako Majálesy a hudební festivaly. Kromě fanoušků, kteří Slze přibývají neuvěřitelnou rychlostí, kapelu chválí i hudební kritici. Jejich debut, jenž na podzim získal trojplatinu, byl nominován také v Hudebních cenách Anděl. Slza se rovněž dostala do TOP 5 v kategorii Kapela roku v anketě Český Slavík.

ROK 2017

Jaro tohoto roku patřilo zbrusu novému singlu a videoklipu Ani vody proud, který byl první vlaštovkou z očekávané druhé desky. Další singl Holomráz kapela vydala na podzim, jen pár týdnů před stejnojmenným albem.

Nejdůležitějším datem roku je pro Slzu 3. 11. 2017, kdy vypouští do světa druhou studiovou desku s názvem HOLOMRÁZ. Symbolem alba je kontrast žáru, jenž představuje pozitivní emoce, a mrazu, který představuje emoce negativní. Ústředním motivem a pojítkem všech skladeb je slogan „Ač holomráz je venku, žár je v nás. V každé z deseti písní se odráží fakt, že každý z nás v životě zažívá nepříjemné momenty a situace. Důležitým poselstvím pozitivně laděného alba je však nenechat se jimi pohltit a užívat si okamžiky radosti a štěstí a čerpat z nich.  Slza se opět dostala do TOP 5 v kategorii Kapela roku v anketě Český Slavík.

ROK 2018

Halové turné Holomráz Tour 2018

28.2. v Brně odstartuje doposud největší turné v historii kapely Slza. Petra a Lukáše čeká 8 jedinečných koncertů, kde poprvé naživo zazní nové skladby z desky Holomráz, ale i oblíbené hity z předchozího alba Katarze. Na halovém Holomráz Tour 2018 bude k vidění skvělá show a diváci se dočkají řady překvapení. Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportál a  k dispozici jsou 3 druhy vstupného: jdu sám (cena 390Kč), jdeme ve dvou (cena 700 Kč), jdeme ve čtyřech (cena 1200 Kč), jejich množství je limitované.

Holomráz tour 2018- zastávky

28.2. Brno-Královo Pole -  Sportovní hala Vodova

1.3. Zlín - Sportovní hala Euronics

2.3. Ostrava – Zábřeh  - Ostravar Vítkovice

7.3. Praha 9 - Arena Sparta

8.3. Hradec Králové  - Sportovní hala Slavia

9.3. Liberec  - Dům kultury Liberec

21.3. České Budějovice  - Pavilon T1, Výstaviště České Budějovice

22.3. Plzeň 2-Slovany  - Sportovní hala Lokomotiva